Міністерство охорони здоров`я України провалило закупівлю ліків для безкоштовного лікування ряду тяжких захворювань — повідомляє організація “Пацієнти України”.
Так, внаслідок бездіяльності посадових осіб, з настанням осені в багатьох областях України спостерігається суттєве сповільнення постачання медпрепаратів в медичні заклади.
Обумовлено це, за словами гендиректора ДП “Медичні закупівлі України” Арсена Жумаділова тим, що з травня 2020-го року МОЗ не здійснив необхідних кроків щодо підготовки документів, не визначився з об`ємом та переліком необхідних препаратів для закупівель з держбюджету. Для цього керівництво профільного Міністерства мало передати паспорт бюджетної програми, офіційний лист на ДП “Медичні закупівлі України” та план використання бюджетних коштів — чого не було зроблено до початку літа.
А отже, з врахуванням необхідних тендерних процедур, українці зможуть отримати медпрепарати за державний кошт лише весною 2021-го року.
Державними медичними програмами передбачено фінансування від вісімдесяти до ста відсотків медпрепаратів державою за наступними життєво важливими напрямками:
- дитяча та доросла онкологія;
- дихальні розлади новонароджених;
- дитячий церебральний параліч;
- серцево-судинні захворюванням;
- гемофілія;
- антиретровірусна терапія ВІЛ-позитивних;
- розсіяний склероз;
- допомога при кровотечах;
Восени 2020-го року основні препарати хіміотерапії для лікування дітей з лейкозом в багатьох обласних центрах закінчились. Для хіміотерапії по іншим видам онкологічних захворювань, за свідченнями лікарів, препаратів може вистачити на місяць максимум.
Критична ситуація, також, з хворими дітками на ювенільний ревматоїдний артрит. Препарати, котрі мали закупити через Міністерство закінчились ще в квітні. Відсутність лікування може мати наслідком пожиттєве перебування дитини в інвалідному візку.
Катастрофічна ситуація, за словами організації “Пацієнти України” , склалась також з лікуванням вірусних гепатитів. У переважній кількості лікарень ефективні препарати для підтримки хворих з гепатитами також закінчились ще з весни.
Інна Іваненко, голова БФ «Пацієнти України»:
“Саме про ці смертельні наслідки ми попереджали МОЗ з квітня місяця. Міністр Максим Степанов та його команда зіграли в страшну гру, вони були впевнені, що залишками закупівель за 2018-19 роки можна забезпечити всіх пацієнтів. Вони запевняли нас, що ліків вистачить. Вони провалили закупівлі за бюджет 2020 року. Вони закрили доступ до інформації по залишках препаратів у лікарнях. Дії МОЗу — це злочин проти важкохворих пацієнтів.”
Не отримуючи належного лікування, за відсутності медичних препаратів, важкохворі пацієнти лишаються наодинці зі своєю бідою. Не маючи можливості придбати дорогі ліки і не отримуючи їх від держави, люди гарантовано втрачають здоров`я, стикаються з ускладненнями, інвалідністю, тяжкими рецидивами.
Зрештою, відсутність належного лікування швидко закінчується летальними випадками.
Загалом з державного бюджету України в 2020-у році на закупівлю ліків та медичних виробів виділено майже 10 мільярдів гривень.
Кошти мали бути розподілені на 38 програм. Договори з міжнародними постачальниками почали підписувати лише у вересні 2020-го року.
Станом на літо-осінь 2020-го всі закупівлі відбуваються за кошти місцевих бюджетів.
Новоархангельська районна рада, інші місцеві ради, Кіровоградський обласний департамент охорони здоров’я, благодійні фонди та окремі меценати з Новоархангельщини закуповують ліки самостійно.
І це дає можливість хоч якось покращити загальну жахливу ситуацію з відсутністю медпрепаратів в медичних закладах країни, Кіровоградської області та Новоархангельської ОТГ.
+ There are no comments
Add yours